آخرین تحولات بازار مسکن پایتخت

به گزارش وبلاگ آریا، خبرنگاران : آنالیز شرایط موجود بازار مسکن بر پایه اطلاعات قیمتی درج شده در آگهی های مربوط به فایل های عرضه شده برای فروش نشان می دهد ردپای کاهش قیمت های پیشنهادی آپارتمان به بازار مناطق مصرفی نیز رسیده است.

آخرین تحولات بازار مسکن پایتخت

به گزارش وبلاگ آریا تحقیقات میدانی نشان می دهد؛ درحالی که نشانه های اولیه کاهش قیمت پیشنهادی برای فروش مسکن از سوی فروشنده ها در ماه گذشته در مناطق شمالی شهر تهران به خصوص منطقه یک رصد شد، هم اکنون تعداد فایل های با سطح قیمت پیشنهادی تعدیل شده در مناطق مصرفی نیز افزایش یافته است. البته کاهش قیمت های پیشنهادی در بعضی از فایل های فروش مسکن عرضه شده به بازار مسکن مناطق مختلف شهر تهران از جمله مناطق مصرفی و پرمعامله نشان دهنده افت قابل توجه قیمت ها در مقایسه با ماه های اخیر نیست و این اتفاق بیشتر در فایل هایی قابل مشاهده است که مالکان آنها پیش از این اقدام به مشخص قیمت پیشنهادی نامتعارف برای فروش واحدها نموده اند.

با این حال انتظار می رود همزمان با کاهش میزان تقاضا برای خرید مسکن از یک سو و به تبع کاهش تعداد معاملات خرید و همچنین افزایش تعداد فایل های فروش مسکن، این تعدیل قیمت ها ادامه پیدا کند و بازار مسکن در سطح مشخصی به ثبات برسد. واسطه های بازار معاملات مسکن نیز می گویند بازار مسکن رفته رفته در حال حرکت به سمتی است که تعداد فایل های فروش و فروشنده بیش از تعداد خریداران و متقاضیان خرید خواهد شد و این موضوع یکی از اصلی ترین علائم ورود بازار مسکن به فاز رکود است. بنابراین انتظار نمی رود به شرط ثبات در شرایط فعلی، سطح قیمت واقعی مسکن در ماه های پیش رو با افزایش محسوسی روبرو گردد؛ این در حالی است که هم اکنون تصور غالب در بازار مسکن ادامه روند کاهش قیمت های پیشنهادی حداقل تا قبل از رسیدن بازار به مقطع زمانی شب عید است.

این مطلب برایم مفید است

منبع: اقتصادنیوز

به "آخرین تحولات بازار مسکن پایتخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین تحولات بازار مسکن پایتخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید