آزمایشگاه های بیماستان های کشور تجمیع می شوند، نمونه گیری خون در مراکز درمانی و ارسال اینترنتی جواب آزمایش

به گزارش وبلاگ آریا، جان بابایی درباره تجمیع آزمایشگاه های بیمارستان های کشور و ارسال داده و نمونه خون و نحوه جوابدهی آزمایش شرح داد.

آزمایشگاه های بیماستان های کشور تجمیع می شوند، نمونه گیری خون در مراکز درمانی و ارسال اینترنتی جواب آزمایش

قاسم جان بابایی معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در گفت وگو با خبرنگار ، درباره تجمیع آزمایشگاه های بیمارستان های کشور اظهار کرد: برای تجمیع آزمایشگاه دانشگاه های علوم پزشکی آئین نامه ای ابلاغ کردیم تا اگر دانشگاه علوم پزشکی بخواهند می توانند آزمایشگاه های بیمارستان های تحت پوشش خود را در قالب یک شبکه قرار دهند.

وی اظهار کرد: با تجمیع بیمارستان ها در آزمایشگاه ها دیگر احتیاج نیست همه بیمارستان های تحت پوشش یک دانشگاه علوم پزشکی پیشرفته ترین دستگاه ها را خریداری نمایند و می توان در یک آزمایشگاه در یک بیمارستان جامع تجهیزات پیشرفته خریداری کرد و نمونه گیری در سایر بیمارستانها انجام گردد.

فعالیت استارت آپی درمانی ممنوعیت قانونی ندارد / مداخله در درمان آزمایشگاه های آنلاین غیرقانونی است

استقرار تجهیزات پیشرفته آزمایشگاهی در یک بیمارستان جامع

معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: در همه جهان در یک بیمارستان جامع تجهیزات پیشرفته آزمایشگاهی قرار داده می گردد و سایر بیمارستان های نمونه گیری می نمایند و تحلیل و بررسی نمونه ها در بیمارستان جامع انجام می گردد و نتایج الکترونیکی به دست بیماران می رسد.

جان بابایی بیان نمود:در مراکز آزمایشگاهی خصوصی که مجوز تاسیس آمایشگاه به صورت جداگانه دارند، می توانند در صورت تمایل با یکدیگر تجمیع شوند و به صورت یک شبکه در بیایند و این به معنای دخالت در کار دیگری نیست بلکه نوعی مشارککت و همکاری به حساب می آید و این آزمایشگاه ها باید مجوز جداگانه داشته باشند وگرنه نمی توانند تجمیع شوند.

تاثیر نوسانات ارزی بر آزمایشگاه های طبی/ بدهی یکساله تأمین اجتماعی به آزمایشگاه های کشور

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "آزمایشگاه های بیماستان های کشور تجمیع می شوند، نمونه گیری خون در مراکز درمانی و ارسال اینترنتی جواب آزمایش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آزمایشگاه های بیماستان های کشور تجمیع می شوند، نمونه گیری خون در مراکز درمانی و ارسال اینترنتی جواب آزمایش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید