ارتش سوریه حمله گروه های مسلح تحت حمایت ترکیه به حومه حسکه را دفع کرد

به گزارش وبلاگ آریا، ارتش سوریه کوشش گروه های مسلح تحت حمایت آنکارا برای نفوذ به مناطقی در شمالی غرب حومه حسکه را دفع کرد، و یگانی از ارتش با مهاجمان درگیر و آن ها را به عقب راند.

ارتش سوریه حمله گروه های مسلح تحت حمایت ترکیه به حومه حسکه را دفع کرد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ آریا به نقل از المیادین، ارتش سوریه کوشش گروه های مسلحِ مورد حمایت ترکیه برای نفوذ به سمت روستای الاهراس در شمال غربی شهرک تل تمر را خنثی کرد.

نیرو های ترکیه و گروه های مسلح تحت حمایت آن، روز آدینه شهرک راس العین در حومه حسکه را گلوله باران کردند.

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) گزارش داد که یگانی از ارتش جمهوری عربی سوریه، روز شنبه کوشش گروهی از مزدوران رژیم ترکیه را برای پیشروی به سمت مواضعی در روستای الاهراس در شمال غرب تل تمر در ریف حسکه (شمال شرق سوریه) دفع کرد.

سانا اضافه کرد، یگانی از ارتش با مهاجمان درگیر شد و آن ها را به عقب راند.

از سوی دیگر، منابعی به تلویزیون المیادین از عقب نشینی گروهی از نیرو های فرانسوی حاضر در پایگاه خراب الجیر در حومه شمالی حسکه خبر دادند.

المیادین گفت که نیرو های ارتش ترکیه و گروه های همپیمان آن روستا های جان تمر در شرق و الشکریه در حومه شهر راس العین را تحت اشغال خود درآورده و راه های مواصلاتی تل تمر و راس العین را مسدود نموده اند.

در سایه چنین تحولاتی، مناطق شرق رود فرات در شمال سوریه به عرصه ای برای عملیات چشمه صلح شده است که ارتش ترکیه آن را با پشتیبانی شورشیان ارتش آزاد سوریه شروع نموده است. ترکیه ادعا می نماید هدف از این عملیات نظامی، دور کردن شبه نظامیان کُرد از مرزهاست.

دولت سوریه در 13 اکتبر بر اساس توافق با رهبران کُردها، نیرو های دولتی را راهی مرز های مشترک با ترکیه کرد.

از سوی دیگر، خبرگزاری سانا گزارش داد که نیرو های آمریکایی پیش از عقب نشینی از پایگاه جل عبدالعزیز در حومه غربی حسکه، تجهیزات نظامی و سیستم رادار های خود در این پایگاه را منهدم کردند.

به گزارش سانا، نیرو های آمریکایی همچنین قبل از تخلیه مقر های خود در روستای قصرک در راستا تل تمر به قامشلی، با کارگذاشتن مواد منفجره آن ها را منهدم کردند.

وزارت دفاع روسیه نیز پیشتر اعلام نموده بود که نیرو های آمریکایی، پایگاه های خود را در روستای دادات در منبج واقع در شمال شرق سوریه ترک نموده و به سمت مرز های عراق رفته اند.

عقب نشینی کُرد ها

از سوی دیگر، یک مقام ارشد در نیرو های دموکراتیک سوریه در روز شنبه بیان کرد که به موجب آتش بس توافقی آمریکا و ترکیه، نیرو های ُرد از یک شهر مرزی عقب نشینی خواهند کرد.

ردور خلیل توضیح داد، اگر مسئله ای پیش نیاید نیرو های نظامی کرد طی روز های آینده شهر راس العین را تخلیه خواهند کرد.

فاصله بین دو شهر مرزی راس العین و تل ابیض 120 کیلومتر است و قرار است بر اساس توافق آمریکا و ترکیه، شبه نظامیان کُرد تا عمق 30 کیلومتری خاک سوریه عقب نشینی خواهند کرد.

این نخستین باری است که شبه نظامیان کُرد به طور علنی اعلام می نمایند که از نقاط مرزی خارج می شوند و می گویند که در مورد این اقدام با آمریکایی ها هماهنگ نموده اند.

در توافق آتش بس ابعاد عقب نشینی تعیین نشده است.

همچنین طبق اعلام خلیل، بخشی از شبه نظامیان کُرد روز شنبه از شهر راس العین عقب نشینی نموده اند.

این در حالی است که رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه روز گذشته هشدار داد اگر نیرو های کُرد از منطقه امن پیشنهاد شده در نوار مرزی عقب نشینی ننمایند، سر آن ها را خرد می کنیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "ارتش سوریه حمله گروه های مسلح تحت حمایت ترکیه به حومه حسکه را دفع کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارتش سوریه حمله گروه های مسلح تحت حمایت ترکیه به حومه حسکه را دفع کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید