ترامپ:گزارش مولر درباره انتخابات امریکا را کینه توزان نوشتند

تهران - خبرنگاران - دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز شنبه در ادامه انتقاد از تحقیقات رابرت مولر بازپرس ویژه رسیدگی به پرونده مداخله روسیه در انتخابات ریاست جمهوری 2016 ایالات متحده، مدعی شد که گزارش منتشر شده مولر را گروهی از کینه توزان واقعی نوشته اند.

ترامپ:گزارش مولر درباره انتخابات امریکا را کینه توزان نوشتند

به گزارش خبرنگاران، ترامپ در صفحه توییتر خود نوشت: به رغم این واقعیت که از ابتدا نباید اجازه تهیه گزارش به رابرت مولر داده می شد، این گزارش را 13 دمکرات خشمگین و کینه ورز نسبت به من ، به بدترین شکل ممکن نوشتند، از جمله شخص باب مولر که به شدت دچار کشمکش درونی است و نتیجه نهایی این است که تبانی و کارشکنی در روند اجرای عدالت در کار نیست.

رئیس جمهوری آمریکا در توییت دیگری بیان کرد که رسانه های اخبار جعلی با هر روش ممکنی برای تشدید اوضاع و برآشفتن سیاستمداران و تعداد زیادی از مردم اقدام می نمایند، اما بندرت به این حقیقت اشاره دارند که در نتیجه گیری اصولی رابرت مولر این واقعیت درج شده که با روسیه تبانی رخ نداده است.

ترامپ در انتها این توییت، پرونده مداخله روسیه در انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا را پرونده ای مختومه برشمرد.

گزارش مولر در خصوص تبانی تیم انتخاباتی ترامپ با روس ها بعد از 22 ماه جنجال منتشر شد.

مولر در این گزارش همه مقدمات لازم برای محکوم کردن ترامپ را ارائه نموده، ولی در نهایت گفته که هیچ نشانه مجرمانه ای از توطئه کارزار انتخاباتی رییس جمهوری امریکا و روسیه پیدا ننموده، هرچند که وی را تبرئه هم ننموده است.

گزارش مولر را ویلیام بار دادستان کل آمریکا منتشر نموده و دمکرات ها وی را متهم می نمایند که با سانسور کردن بخش هایی از این گزارش، در پی فریب دادن کنگره است.

مولر در تحقیقات خود به این نتیجه رسیده که تیم ترامپ در پاره ای از موارد پذیرای پیشنهاد های طرف های روس در انتخابات بوده است و البته در بعضی موارد دیگر نیز مقام های ستاد ترامپ، این یاری ها را رد نموده اند.

با وجود این استنادات، مولر می گوید در نهایت، تحقیقات به این نتیجه نرسیده که ستاد انتخابات ترامپ وارد تبانی یا هماهنگی با دولت روسیه برای دخالت در انتخابات شده است.

مولر 10 نمونه از اقدامات رئیس جمهوری را که در حضور دیگران روی داده و مصداق جلوگیری از اجرای عدالت بوده، نام برده است.

شبس*اروپام**9109**1917

منبع: ایرنا

به "ترامپ:گزارش مولر درباره انتخابات امریکا را کینه توزان نوشتند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ:گزارش مولر درباره انتخابات امریکا را کینه توزان نوشتند"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید