ترامپ: آنفولانزا سالانه ده ها هزار آمریکایی را می کشد و جایی هم تعطیل نمی گردد

به گزارش وبلاگ آریا، رئیس جمهور آمریکا که به دلیل سهل انگاری در برخورد با ویروس کرونا مورد انتقاد قرار گرفته، امروز بار دیگر به آمار بالای مرگ و میر ناشی از آنفولانزا در آمریکا اشاره نمود و گفت: میزان تلفات کرونا در قیاس با آنفولانزا بسیار پایین است.

ترامپ: آنفولانزا سالانه ده ها هزار آمریکایی را می کشد و جایی هم تعطیل نمی گردد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ آریا، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز دوشنبه تلویحا از خودداری دولت او از اعلام تعطیلی مراکز عمومی برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا جدید (کووید-19) دفاع کرد.

وی در توییتر نوشت: پارسال 37000 آمریکایی بر اثر ابتلا به آنفولانزای معمولی مردند. متوسط، هر سال بین 27000 تا 70000 نفر. هیچ جا تعطیل نشده و زندگی و اقتصاد پیش می رود.

ترامپ ادامه داد: تا این لحظه، 546 مورد تأییدشده ویروس کرونا و 22 مورد مرگ وجود دارد. در این مورد فکر کنید.

در حالی که ترامپ امسال باید برای ادامه حضور در کاخ سفید در انتخابات ریاست جمهوری با دموکرات ها رقابت کند، شیوع ویروس کرونا و آثار منفی آن بر نمودار های اقتصادی آمریکا، به چالشی جدی برای ترامپ بدل شده است.

در روز های گذشته شاخص های بورس در آمریکا با افتی بی سابقه از زمان بحران اقتصادی در سال 2008 روبرو شده و بعضی پیش بینی نموده اند که اقتصاد این کشور در امسال میلادی وارد رکود می گردد.

ترامپ در کوشش برای کاستن از آثار منفی کرونا، کوشش نموده این ویروس را مسئله ای نه چندان مهم جلوه دهد. وی با بیان این ادعا که دولت فدرال به خوبی در حال کنترل شیوع این ویروس است، دموکرات ها و رسانه های جریان اصلی را به سوء استفاده سیاسی از این مسئله متهم نموده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "ترامپ: آنفولانزا سالانه ده ها هزار آمریکایی را می کشد و جایی هم تعطیل نمی گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ: آنفولانزا سالانه ده ها هزار آمریکایی را می کشد و جایی هم تعطیل نمی گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید