تصاویر تکان دهنده تغذیه پرندگان دریایی از ته سیگار گردشگران

عکس های تکان دهنده از یک پرنده که به اشتباه ته سیگاری را به عنوان غذا به جوجه خود می خوراند، بین کاربران شبکه های مجازی دست به دست می شود و به نگرانی های زیست محیطی دامن زده است.

تصاویر تکان دهنده تغذیه پرندگان دریایی از ته سیگار گردشگران

خبرنگاران: ساینس الرت نوشت: ردپای مخرب انسان بر طبیعت و اکوسیستم های جهان روزبه روز گسترده تر می شود. در این میان برخی موجودات از سایرین آسیب پذیرترند. به عنوان جدیدترین نماد از این معضل می توان به تصاویری که به تازگی از پرنده ای منتشر شده که به عنوان غذا به جوجه خود ته سیگار می دهد اشاره کرد.

کارن میسون عکاسی که این تصاویر را در حساب کاربری خود در فیسبوک منتشر کرده است، در این باره می نویسد: این نوع پرندگان غذای مورد نیاز خود را از طریق باز نگه داشتن نوکشان به هنگام شکافت آب دریا تأمین می کنند. وقتی نوک پایینی به چیزی می خورد، نوک بالایی بسته می شود و بدین ترتیب نمی بینند که چه چیزی به منقار گرفته اند.

نتایج پژوهش های جدید نشان می دهد که این روزها ته سیگار از نی و بطری های پلاستیکی پیشی گرفته و بیشترین بخش از زباله های موجود در سواحل را به خود اختصاص می دهد.

دیگر مسئله نگران کننده ای که وجود دارد، این است که برخی پرندگان از ته سیگارهای رهاشده در سواحل برای ساخت لانه استفاده می کنند که می تواند به بروز سطوح بالا از آسیب های کروموزومی در آنها بیانجامد.

بر ساس گزارش ایرنا، از آن جایی که ته سیگارها مواد شیمیایی چون نیکوتین، آرسنیک و سرب آزاد می کنند، یکی از بدترین انواع زباله ها هستند. نحوه پردازش سلولز گیاهی به کار رفته در فیلتر سیگارها فرآیند تجزیه آنها را تا حد زیادی چون پلاستیک کُند می کند.

منبع: چمدان

به "تصاویر تکان دهنده تغذیه پرندگان دریایی از ته سیگار گردشگران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصاویر تکان دهنده تغذیه پرندگان دریایی از ته سیگار گردشگران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید