تمهیدات ویژه رادیو برای مقابله با ویروس کرونا

به گزارش وبلاگ آریا، شبکه های رادیویی این روزها در حال ساخت برنامه های مختلفی درباره ویروس کرونا هستند.

تمهیدات ویژه رادیو برای مقابله با ویروس کرونا

به گزارش گروه فرهنگی وبلاگ آریا، تغییر کنداکتور برنامه ها به صورت ویژه و جای گذاری بخش های مختلف اطلاع رسانی در هر یک ساعت در مورد پیشگیری، مراقبت و کنترل کرونا با حضور متخصصین حاذق، پخش پیام های کوتاه بهداشتی به صورت مکرر، طراحی زنگ کرونا رأس ساعت 7:30 صبح از تاریخ اول بهمن ماه با حضور مقامات وزارت بهداشت و اساتید کمیته کشوری پیشگیری از عفونت هر روز از شنبه تا پنج شنبه، طراحی کمپین کرونا را شکست می دهیم از تاریخ 28 بهمن با هدف اطلاع رسانی همراه با امید بخشی و ایجاد فضای مثبت روانی از جمله این اقدامات است.

طراحی برنامه پاسخگو برای بررسی شایعات و فضاسازی های غیر واقعی درباره کرونا، افزایش دانش در مورد پیشگیری از کرونا در برنامه های فراسو شنبه تا چهارشنبه با موضوع پیشگیری از بیماری و بشقاب رنگین کمانی در مورد تغذیه و افزایش سطح ایمنی هر برنامه 45 دقیقه، طراحی آیتم آموزش کادر پزشکی در برخورد با بیمار کرونایی در برنامه تخصص سپهر دانش هر روز از شنبه تا چهارشنبه به مدت 15 دقیقه از دیگر برنامه هاست.

رادیو ایران

این شبکه رادیویی در برنامه خانه و خانواده به موضوع سرماخوردگی و بیماری های واگیردار فصل زمستان و تازه ترین اخبار در مورد این ویروس، برنامه صبحگاهی سلام صبح به خیر و راه شب در قالب اطلاع رسانی و بخش برنامه های مرتبط به موضوع کرونا می پردازند.

ایران امروز همچنین به موضوع بازار شب عید و اسفند ماه و اختلال در کسب و کارهای شب عید با توجه به شیوع ویروس کرونا و نیز بازار ماسک های احتکار شده و قیمت های مصوب از سوی ستاد تنظیم بازار و لغو شدن نمایشگاه بهاره از سوی خانه اصناف می پردازد.

رادیو ورزش و psa پیشگیری

رادیو ورزش به تولید psa 3تا5 دقیقه ای و پخش روزانه و تکرار آن با موضوع آشنایی، پیشگیری، مراقبت و… می پردازد.

رادیو تهران

رادیو تهران در برنامه تهران کلینیک با راه اندازی پویش ما همدیگر را دوست داریم، دست نمی دهیم به شیوع انتقال ویروس کرونا و راه های پیشگیری از آن اشاره می کند. ضمن اینکه این برنامه با حضور پزشکان سنتی، عفونی و روان شناس و افراد حاذق در این زمینه به بیان آخرین اخبار و اطلاعات پزشکی در این مورد می پردازد.

رادیو معارف و بخش های خبری

در بخش های خبری رادیو معارف موضوع کرونا اطلاع رسانی می شود.

رادیو اقتصاد

این شبکه رادیویی با برنامه های روی خط بازار با موضوعات ممنوعیت واردات حیوانات از کشورهای آلوده به کرونا با حضور علیرضا رفیعی پور (رئیس سازمان دامپزشکی) و آغاز ضدعفونی اتوبوس ها و ترمینال های بین راهی با حضور داریوش باقرجوان (مدیر کل حمل و نقل مسافری سازمان راهداری) به این موضوع پرداخته و می پردازد.

رادیو جوان

این شبکه رادیویی در برنامه های کاوشکر، جوان ایرانی سلام، خط آزاد و اینجا شب نیست همچنین ساخت 7 آیتم کوتاه و پخش در فواصل به موضوع کرونا می پردازد.

رادیو پیام

این شبکه رادیویی با طراحی پروژه برنامه های 104 ثانیه ای با موضوعات مختلف از جمله علمی، اقتصادی و اجتماعی سعی دارد در کمترین زمان بیشترین اطلاعات را به مخاطب برساند.

رادیو نمایش

رادیو نمایش نیز با تولید برنامه های کوتاه با محور اطلاع رسانی به این موضوع می پردازد همچنین رادیو فرهنگ به پخش صحبت های وزیر بهداشت در مورد کرونا می پردازد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "تمهیدات ویژه رادیو برای مقابله با ویروس کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تمهیدات ویژه رادیو برای مقابله با ویروس کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید