سامورایی های موتورسوار به ایران رسیدند

به گزارش وبلاگ آریا، ژاپنی ها به گردشگرانی محتاط و البته در لفظ عامیانه محافظه کار و ترسو معروف اند، گردشگرانی که معمولا مقصدشان را با درنظر دریافت تمام جوانب امنیتی انتخاب می کنند. در ادامه با دورونزدیک همراه باشید...

سامورایی های موتورسوار به ایران رسیدند

حال وقتی یک گروه 13 نفره موتورسوار ژاپنی از روسیه راه می افتد و ایران را در قلب خاورمیانه بحران زده برای ماجراجویی و ترکیه ملتهب را برای حُسن ختام سفرشان انتخاب می کنند، دادن لقب سامورایی های شجاعبه آن ها چندان هم بی راه نیست.

11 مرد و 2 زن ژاپنی قرار است 14 هزار کیلومتر از روسیه تا ترکیه را با موتور طی کنند، البته آن ها از روسیه، قزاقستان، قرقیزستان، ازبکستان، ترکمنستان و ایران گذشته اند و حالا به ترکیه رسیده اند، مقصد نهایی آن ها استانبول است.

13 موتورسوار ژاپنی، 7 روز در ایران بودند و 1850 کیلومتر در کمربند شمالی کشور موتورسواری کردند، در جاده هایی که کمتر گردشگری از آن گذر می کند و مخصوص ماجراجویانی مثل خودشان است.

دو نفر از اعضای این گروه که جوان ترین آن ها متولد سال 1968 (48 ساله) و مُسن ترین شان متولد سال 1945 (71 ساله) بود، قبلا تجربه سفر به ایران را داشتند و همین انگیزه ای برای ماجراجویی از روسیه تا ایران شده بود و حتی نگرانی برای موتورسواری از شرق تا غرب ترکیه نداشتند.

رامین نوری - مجری و برنامه ریز این تور - به ایسنا می گوید: سعی شد این تور در جهت غیرکلاسیک اجرا شود تا علاوه بر استفاده از امکان اقامتی شهرهای غیر توریستی، مثل اصفهان و شیراز، جهت جدیدی به گردشگران خارجی معرفی شود و گردشگران از غذاهای بومی خطه شمال ایران بهره مند شوند و امنیت را در سراسر ایران شاهد باشند.

این 13 موتورسوار از مرز لطف آباد در خراسان شمالی به ایران وارد شدند، ورودی که چندان آسان نبود. نوری در این باره می گوید: متاسفانه با وجود هماهنگی با این گروه برای ورود از مرز باجگیران (خراسان رضوی)، یک روز پیش از رسیدن آن ها متوجه شدیم مرز از طرف کشور ترکمنستان بسته شده است. برای همین به مرز لطف آباد هدایت شدیم. البته که آن گردشگران چنین شرایطی را درک می کردند، اما مساله اصلی آن است که مرز لطف آباد خیلی هم برای ورود گردشگران همراه با وسایل نقلیه، آماده نشده است.

وی ادامه می دهد: در مرز گفته شد باید از این گردشگران انگشت نگاری شود، در حالیکه ماموری برای انجام این کار وجود نداشت، برای همین ما حدود یک ساعت معطل شدیم تا ماموری برای این کار به مرز بیاید. بلیط تهران استانبول | بلیط استانبول تهران

او یادآور می شود که این معطلی ها معمولا مدیریت سفر و زمان بندی را با مخاطره روبرو می کند، چرا که در چنین برنامه هایی همه امکانات مطابق زمان برای گردشگران درنظر گرفته می شود و ممکن است یک تاخیر کوتاه، آن ها را با تاریکی و مسائل دیگری روبه رو کند.

نوری می گوید: مرز باجگیران که بیشتر گروه های موتورسوار، دوچرخه سوار و ماشین سوار از آن وارد ایران می شوند، از 25 مردادماه از طرف کشور ترکمنستان بسته شده و این درحالی است که بسیاری از آژانس های مسافرتی از این موضوع بی اطلاعند و وقتی به مرز مراجعه می کنند، تازه متوجه می شوند چه اتفاقی افتاده است. از طرف دیگر وقتی قرار است از مرز دیگری استفاده شود، بهتر است دست کم آن را آماده کنند تا این گروه ها که راه زیادی را طی کرده اند با معطلی در مرز روبرو نشوند.

خرید

تهران مشهد

تهران آنتالیا

منبع: دور و نزدیک

به "سامورایی های موتورسوار به ایران رسیدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سامورایی های موتورسوار به ایران رسیدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید