عراقچی : جهت دیپلماسی همچنان باز است اما...

به گزارش وبلاگ آریا، سیدعباس عراقچی با انتقاد از سیاست های یکجانبه آمریکا و ناتوانی اروپا در عمل به تعهدات خود پس از خروج آن کشور از برجام گفت: در صورت عدم تحقق خواسته های ایران، جمهوری اسلامی به کاهش تعهدات خود در برجام ادامه خواهد داد و هیچ کس نباید اراده ایران در این زمینه را مورد تردید قرار دهد.

عراقچی : جهت دیپلماسی همچنان باز است اما...

به گزارش وبلاگ آریا ،سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزارت امور خارجه کشورمان که در مسکو به سر می برد با سرگئی ریابکوف معاون وزیر خارجه روسیه دیدار و مصاحبه کرد. در این مذاکرات که قریب به چهار ساعت به طول انجامید طرفین آخرین تحولات در موضوع هسته ای و برجام را مورد بحث و آنالیز قرار دادند.

معاون وزیر امور خارجه کشورمان در این دور از مذاکرات با اشاره به طرح فرانسه و مذاکرات جناب آقای دکتر روحانی در نیویورک تاکید نمود: جمهوری اسلامی ایران همیشه از هر ایده و ابتکاری که قادر به حل مسالمت آمیز بحران موجود باشد استقبال می نماید اما چنین ابتکاراتی تنها زمانی قابل پذیرش هستند که متعادل و واقع بینانه بوده و تامین کننده منافع ایران در برجام باشند.

عراقچی با انتقاد از سیاست های یکجانبه آمریکا و ناتوانی اروپا در عمل به تعهدات خود پس از خروج آن کشور از برجام گفت: در صورت عدم تحقق خواسته های ایران، جمهوری اسلامی به کاهش تعهدات خود در برجام بر اساس حق خود مندرج در بند 36 این توافق ادامه خواهد داد و هیچ کس نباید اراده ایران در این زمینه را مورد تردید قرار دهد.

عراقچی در عین حال تاکید نمود: جهت دیپلماسی همچنان باز است اما این جهت هر روز باریکتر و صعب العبورتر می گردد و کشورهای باقی مانده در برجام اگر در اراده خود برای حفظ برجام جدی هستند باید بدانند که زمان کمی در اختیار دارند.

آقای ریابکوف معاون وزیر امور خارجه روسیه نیز در این مصاحبهها با تاکید بر اینکه خروج آمریکا از برجام نقض بیّن قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل متحد است گفت: کشورش از برجام به عنوان دستاورد بزرگ چندجانبه گرایی حمایت می نماید و به تماس خود با سایر کشورهای مشارکت کننده در برجام برای حفظ این توافق ادامه خواهد داد.

در این مذاکرات طرفین مشورت های نزدیک دو کشور در مورد برجام و دیگر مسائل مهم منطقه ای و بین المللی را ارزشمند دانسته و بر ضرورت تداوم این مشورت ها تاکید نمودند.

رایزنی های عراقچی و ریابکوف به عنوان مذاکره کنندگان ارشد ایران و روسیه از ابتدای مذاکرات هسته ای به صورت مستمر در تهران و مسکو جریان داشته است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "عراقچی : جهت دیپلماسی همچنان باز است اما..." امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عراقچی : جهت دیپلماسی همچنان باز است اما..."

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید