لاوروف در کنفرانس خبری با لودریان: هیچ جایگزینی برای برجام وجود ندارد

به گزارش وبلاگ آریا، ایرنا نوشت: وزیر امور خارجه روسیه در کنفرانس خبری مشترک با همتای فرانسوی خود در مسکو اعلام نمود که از نگاه روسیه هیچ جایگزینی برای توافق هسته ای با ایران موسوم به برجام وجود ندارد.

لاوروف در کنفرانس خبری با لودریان: هیچ جایگزینی برای برجام وجود ندارد

سرگئی لاوروف که امروز در قالب فرمت 2+2 به همراه سرگئی شایگو وزیر دفاع این کشور با وزیران امور خارجه و دفاع فرانسه گفت وگو کرد درجمع وبلاگ آریا گفت که روسیه نیز با فرانسه اتفاق نظر دارد که برجام باید حفظ گردد.

رئیس دستگاه دیپلماسی روسیه گفت: هیچ گزینه جایگزین معقولی برای معامله با ایران وجود ندارد از این رو مسکو و پاریس قصد ادامه کار برای حفظ این توافق را دارند.

نشست 2+2 وزیران خارجه روسیه وفرانسه دوازدهمین جلسه شورای همکاری های امنیتی روسیه و فرانسه به حساب می آید که سالها متوقف شده بود اما با تغییر رویکرد امانوئل مکرون و نزدیکی بیشتر فرانسه به روسیه بار دیگر از سر گرفته شده است.

مکرون بتازگی از طرح خود برای کاهش تنش ها میان ایران و آمریکا سخن گفته و حتی از میزبانی نشست سران ایران و آمریکا استقبال نموده و گفته که این طرح شدنی است.

در سوی دیگر تهران معتقد است که کوشش رئیس جمهوری فرانسه یافتن راهی برای انجام تعهدات طرف های اروپایی توافق هسته ای است چرا که به نظر می رسد اروپایی ها برای انجام تعهدات خود احتیاج به کسب اجازه آمریکا دارند ضمن اینکه اظهار نظر توسط دیگر دولت ها در مورد ایران و آمریکا یا مطرح کردن طرح دیدار به معنی تغییر مواضع رسمی گذشته تهران نیست.

لاوروف نیز پیشتر با بیان اینکه مکرون، همتای روس خود را در جریان ابتکار خود قرار داده بود، اضافه نمود: ما از اقدام فرانسه حمایت می کنیم اما معتقدیم که حفظ برجام تنها با حفظ منافع تمام طرف های این توافق ممکن است.

یادآور می گردد که ایران پس از خروج آمریکا از برجام و اقدامات این کشور علیه همکاری های بین المللی با تهران و عهدشکنی و اهمال اتحادیه اروپا در انجام تعهدات خود در چارچوب برجام سه گام خود را به اجرا گذاشت. روسیه پیشتر گام سوم تهران را سیگنالی قوی به طرف های اروپایی توافق هسته ای برای بازگشت توازن به این توافق خوانده بود.

310 310

منبع: خبرآنلاین

به "لاوروف در کنفرانس خبری با لودریان: هیچ جایگزینی برای برجام وجود ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لاوروف در کنفرانس خبری با لودریان: هیچ جایگزینی برای برجام وجود ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید