ماکرون: برای گفت وگو با ایران مأموریت رسمی ندارم

به گزارش وبلاگ آریا، رئیس جمهور فرانسه گفت گروه 7 رسما به او برای گفت وگو با ایران مأموریت نداده است، با این وجود اعضای این گروه در خصوص لزوم ممانعت از دستیابی ایران به سلاح اتمی و حفظ ثبات در غرب آسیا، اتفاق نظر دارند.

ماکرون: برای گفت وگو با ایران مأموریت رسمی ندارم

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ آریا، پس از آنکه دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا اعطای نمایندگی از جانب گروه 7 به پاریس برای گفت وگو با تهران را تکذیب کرد، امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه هم گفت در این زمینه مأموریت رسمی ندارد.

ماکرون که در حاشیه نشست سران گروه هفت در منطقه بیاریتز در جمع وبلاگ آریا صحبت می کرد، این گروه را یک باشگاه غیررسمی توصیف کرد و گفت این گروه به کسی مأموریت رسمی نمی دهد.

به نوشته پایگاه فرانس اینفو، ماکرون در خصوص موضع اعضای گروه 7 در خصوص ایران، گفت: هیچ یک از اعضای گروه 7 نمی خواهند ایران هرگز تسلیحات اتمی داشته باشد. ثانیا، تمام اعضای گروه 7 به ثبات در آن منطقه متعهد هستند.

ساعتی پیش یکی از دستیاران ماکرون در گفت وگو با رسانه ها مدعی شد که سران گروه هفت در نشست شب گذشته توافق نموده اند که رئیس جمهور فرانسه پیغام این گروه را به ایران برساند. شخص ماکرون نیز امروز گفت اعضای این گروه بر لزوم کاهش تنش با ایران تأکید داشته اند و ترامپ نیز تصریح نموده که به دنبال درگیری نظامی با ایران نیست.

در ماه های گذشته ماکرون کوشش نموده تا در نقش یک میانجی میان واشنگتن و تهران عمل کند. با این وجود، ترامپ پیش از این هم میانجی بودن پاریس را رد و تأکید نموده است که هیچ کس نمی تواند ادعا کند که به نمایندگی از آمریکا صحبت می نماید.

ق

منبع: خبرگزاری فارس

به "ماکرون: برای گفت وگو با ایران مأموریت رسمی ندارم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماکرون: برای گفت وگو با ایران مأموریت رسمی ندارم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید