مهارت هایی که بعد از 24 سالگی باید بیاموزید

به گزارش وبلاگ آریا، روزنامه شهروند: سن 24 سالگی، سنی است که شما باید بیش از همواره به خود اهمیت دهید. شما از دانشگاه فارغ التحصیل شده اید، دوستان زیادی پیدا نموده اید و درحال تجربه دنیای اطرافتان هستید. اما این سن از آن جهت اهمیت دارد که شما دنیای نوجوانی خود را پشت سر گذاشته اید و وارد دنیای پخته تر بزرگسالی می شوید که باقی زندگی شما را نیز تحت تأثیر قرار می دهد. کار هایی را که در این جا برایتان آورده ایم، در سن 24 سالگی، قبل از این که دیر گردد، انجام دهید.

مهارت هایی که بعد از 24 سالگی باید بیاموزید

فروشندگی را بیاموزید

فرقی نمی کند که شغل شما چیست، بازاریاب، مدیر، خبرنگار، مهندس یا…، شما همواره درحال خریدوفروش هستید. این خریدوفروش می تواند اقتصادی یا دانشی باشد که به دیگران انتقال می دهید. دانستن دانشی کلی در خصوص فروش می تواند شما را در هر رقابتی پیروز کند.

گاهی محدودیت ها را بشکنید

دنیا جای تجربه کردن است، پس بد نیست گاهی پایتان را از مرز هایی که برای خود ساخته اید، بیرون بیاورید و دنیای اطرافتان را تجربه کنید. به غواصی بروید، با افراد جدیدی که می بینید، ارتباط برقرار کنید، شغل های متفاوتی را شروع کنید.

در یک کار مهارت داشته باشید

برای همه انسان ها ضروری است تا در زمینه خاصی مهارت داشته باشند؛ به عنوان مثال اگر شما یک هنرمند باشید و روزی از کاری که دارید، استعفا دهید، می توانید برای خودتان کار و از هنری که دارید، نه تن ها لذت ببرید بلکه کسب درآمد کنید.

عاشق شوید

بله، عاشق شوید. واقعا چیزی زیباتر از عشق هم در دنیا وجود دارد؟ عشق به زندگی تان رنگ و بو و انگیزه تازه ای می دهد. اگر عاشق نشوید، از بهترین حس های دنیا محروم خواهید ماند.

مدیتیشن را بیاموزید

دردنیا مدرن امروز، تنها راهی که می تواند تمرکز شما را افزایش دهد، مدیتیشن است. تحقیقات نشان می دهد که 20 دقیقه مدیتیشن برابر با 2 ساعت خواب است. اگرچه تمرکزکردن، آن هم به مدت 20 دقیقه، ممکن است در ابتدا برایتان سخت باشد، اما با تمرین و اراده زیاد، خواهید دید که چه تأثیر مثبتی در زندگی تان خواهد گذاشت.

بیشتر به مسافرت بروید

برای مسافرت های خود برنامه ریزی کنید. سفر به شما چیز های زیادی را در خصوص زندگی خواهد آموخت؛ به عنوان مثال اگر در آفریقا زندگی می کنید، به اروپا بروید یا اگر در منطقه ای گرمسیر زندگی می کنید، در فصل های سرد سال به کانادا سفر کنید. تنها در این صورت است که زندگی اطرافتان را احساس خواهید کرد.

به فکر تکامل خود باشید

تلویزیون دیدن را رها کنید، از پرسه زدن های بی هدف بپرهیزید، کتاب های بیشتری بخوانید، در سمینار ها حضور یابید و دل به طبیعت بزنید. برای خودتان ارزش قایل شوید و به فکر رشد شخصیت خود باشید، زیرا تنها در این صورت است که دیگران نیز به شما احترام خواهند گذاشت.

استرس و نگرانی را رها کنید

نگران بودن مدام، تنها انرژی شما را می گیرد. شما نمی توانید با نگرانی و استرس زندگی خود را تغییر دهید. اگر قرار باشد اتفاقی بیفتد، حتما خواهد افتاد، پس بهتر است تا آن موقع انرژی خود را صرف کار های مهمتری بکنید. از زمان حال خود لذت ببرید و به آینده نیز امیدوار باشید.

پول خود را جمع کنید

فرقی نمی کند که برای خودتان کار می کنید یا برای شخص دیگری، ضروری است از همین حالا هرماه مقداری از پول خود را جمع کنید. با این کار خیالتان همواره راحت خواهد بود که در مواقع ضروری به مشکل برنخواهید خورد. اگر این کار را از همین حالا شروع کنید، به زودی یک میلیونر خواهید شد.

منبع: برترین ها

به "مهارت هایی که بعد از 24 سالگی باید بیاموزید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهارت هایی که بعد از 24 سالگی باید بیاموزید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید