موزه سینما و مخاطبان جشنواره فیلم فجر

به گزارش وبلاگ آریا، مدیر سینماهای موزه سینمای ایران، از استقبال پرشور و کم نظیر مردم از برگزاری دوره سی و هفتم جشنواره فجر در موزه سینما اطلاع داد.

موزه سینما و مخاطبان جشنواره فیلم فجر

به گزارش سرویس فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا؛ آیت ملک نیا مدیر سینماهای موزه سینمای ایران گفت: سال جاری کوشش شد موزه سینما به جمع سینماهای مردمی سی و هفتیمن جشنواره فیلم فجر بپیوندد تا مخاطبان بالقوه موزه نیز از فیلم های این رویداد مهم سینمایی بهره مند شوند. از این رو، دو سانس 14:30 و 17:00 در دو سالن سینماتوگراف و فردوس در اختیار مخاطبان نهاده شد.

او با اشاره به استقبال بسیار خوب مردم از دیدن فیلم های جشنواره در موزه سینما گفت: با اعلام خبر پیوستن موزه سینما به جمع سینماهای مردمی، از همان روزهای ابتدایی برگزاری جشنواره، شاهد حضور پرتعداد مخاطبان در موزه هستیم و این استقبال همچنان ادامه دارد.

ملک نیا با بیان اینکه موزه سینما در فجر 37، جشنواره ای باشکوهتر و روزهای پرمخاطبی را نسبت به سال گذشته تجربه نموده، اضافه نمود: مردمی شدن سینماهای موزه، فرم و محتوای فیلم ها، شرایط تسهیل شده برای مردم از جمله خرید اینترنتی بلیت، اطلاع رسانی خوب و گسترده موزه و جشنواره در انتشار جدول برنامه ها از جمله عواملی هستند که منجر به برگزاری جشنواره ای پر شور و حضور پرتعداد مخاطبان در موزه سینما شده است.

مدیر سینماهای موزه سینما بیان نمود: استقبال از تماشای فیلم های جشنواره در موزه به حدی است که مخاطبان برای دیدن فیلم های مورد علاقه خود، ساعت ها قبل از آغاز سانس برای تهیه بلیت، مقابل گیشه موزه صف های طولانی تشکیل می دهند و درخواست افزایش سانس می نمایند.

او همچنین به حضور پررنگ خانواده ها برای دیدن فیلم های جشنواره در موزه، اشاره نمود و گفت: موزه سینما در دوره 37 جشنواره، در سانس 19:30 و 21:30 میزبان میهمانان جشنواره است که در این بخش نیز شاهد استقبال بسیار عالی آنان روبرو هستیم که نکته قابل توجه حضور پررنگ خانواده ها در اکران های شبانه است.

ملک نیا اضافه نمود: این حجم استقبال به این معناست که جشنواره توانسته جوابگوی سلیقه های متفاوت و مخاطبان در قشرهای مختلف باشد و این جای تبریک دارد.

او درباره استقبال مردم از نمایشگاه پوستر جشنواره های فیلم فجر در موزه سینما شرح داد: در این دو نمایشگاه که در سالن انتظار سینماتوگراف و فردوس برپاست، مخاطبان پوستر 36 دوره جشنواره فیلم فجر را یک جا خواهند دید و خاطرات این جشنواره را در قالب پوستر مرور می نمایند. همچنین ویترین هایی از موفقیت ها و یادگارهای بازیگران در دوره های گذشته این رویداد سینمایی در موزه سینما برپاست و مخاطبان علاوه بر تماشای فیلم، می توانند از این نمایشگاه نیز دیدن نمایند.

ملک نیا اضافه نمود: با توجه به اینکه در دو روز سرانجامی جشنواره فیلم های مهمی در موزه سینما روی پرده می رود، پیش بینی می گردد که داستان تشکیل صف های طولانی برای تهیه بلیت ادامه خواهد داشت که ما کوشش می کنیم با احترام میزبان دوستداران سینمای ایران باشیم و خاطرات خوشی را برای آنان در این دوره رقم بزنیم.

او در سرانجام گفت: از مسئولان جشنواره و همچنین همکارانم در موزه سینما برای برگزاری هرچه باشکوه تر جشنواره، تشکر و قدردانی می کنم.

منبع: همشهری آنلاین

به "موزه سینما و مخاطبان جشنواره فیلم فجر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موزه سینما و مخاطبان جشنواره فیلم فجر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید