هشدار هواشناسی: بارش های شدید در 23 استان ، احتمال بارش 80 میلی متری در خوزستان

به گزارش وبلاگ آریا، سازمان هواشناسی نسبت به بارش های شدید در 23 استان، وقوع سیلاب و آبگرفتگی معابر از امروز تا دوشنبه آینده هشدار داد.

هشدار هواشناسی: بارش های شدید در 23 استان ، احتمال بارش 80 میلی متری در خوزستان

به گزارش وبلاگ آریا به نقل از ایرنا: سازمان هواشناسی گفت، بارش شدید باران همراه با رعد و برق، وزش باد شدید و در ارتفاعات و مناطق سردسیر بارش برف و در مناطق مستعد بارش تگرگ پیش بینی می شود.

امروز (جمعه) بارش باران و رعد و برق در جنوب آذربایجان غربی، شمال و غرب کردستان (حداکثر 20 تا 40 میلی متر)، غرب اصفهان، مرکزی، کرمانشاه و مرکز کرمان (حداکثر 15 تا 25 میلی متر) رخ خواهدداد.

همچنین در استان های چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، خوزستان، ایلام و لرستان (حداکثر 30 تا 50 میلی متر)، جنوب آذربایجان غربی، غرب کردستان و نیمه غربی فارس (حداکثر 20 تا 40 میلی متر)، آذربایجان شرقی و زنجان (حداکثر 15 تا 25 میلی متر)، غرب هرمزگان، غرب و مرکز کرمان، جنوب مرکزی، غرب اصفهان و بوشهر (حداکثر 15 تا 30 میلی متر و به صورت محلی احتمال بارش بیش از 30 میلی متر) شاهد بارش باران همراه با رعد و برق هستیم.

این سازمان اضافه نمود: روز یکشنبه 10 فروردین نیز شاهد بارش باران در استان های خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد و فارس (حداکثر 40 تا 80 میلی متر)، چهارمحال و بختیاری و لرستان (حداکثر 30 تا 40 میلی متر)، خراسان شمالی، خراسان رضوی، شمال خراسان جنوبی، شمال شرق سمنان، شمال و شرق یزد، کرمان، هرمزگان و بوشهر (حداکثر 20 تا 40 میلی متر) ، شرق تهران، همدان، مرکزی، مرکز و غرب اصفهان (حداکثر 15 تا 20 میلی متر)، سیستان و بلوچستان (حداکثر 15 تا 20 میلی متر و به صورت محلی احتمال بارش بیش از 20 میلی متر) خواهیم بود.

روز دوشنبه 11 فروردین بارش باران در استان های خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، جنوب شرق کرمان، شرق اصفهان، شمال یزد، جنوب و شرق سمنان (حداکثر 30 تا 60 میلی متر)، شمال خوزستان و جنوب لرستان (حداکثر 20 تا 40 میلی متر) رخ خواهدداد.

این سازمان نسبت به سیلاب، بالا آمدن آب رودخانه ها، طغیان رودخانه های فصلی، آب گرفتگی معابر شهری و اختلال در تردد جاده های مواصلاتی، لغزندگی جاده های کوهستانی و بارش تگرگ در مناطق مستعد هشدار داده است.

سازمان هواشناسی نسبت به مدیریت سدها، اتخاذ تمهیدات لازم برای عبور از سیلاب های احتمالی، فاصله دریافت از رودخانه ها و مسیل ها، احتیاط در تردد جاده ای و اجتناب از سفرهای غیرضروری، بر اقدامات پیشگیرانه برای حفظ محصولات کشاورزی تاکید کرده است.

منبع: همشهری آنلاین

به "هشدار هواشناسی: بارش های شدید در 23 استان ، احتمال بارش 80 میلی متری در خوزستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار هواشناسی: بارش های شدید در 23 استان ، احتمال بارش 80 میلی متری در خوزستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید