کرملین: مطمئن نیستیم امریکا نیروهایش را از سوریه خارج کرده باشد

به گزارش وبلاگ آریا، کرملین گفت، آمریکا روسیه را در جریان برنامه هایش در خصوص خارج ساختن سربازان خود از سوریه قرار نداده و مسکو نسبت به اجرا شدن این تصمیم مطمئن نیست.

کرملین: مطمئن نیستیم امریکا نیروهایش را از سوریه خارج کرده باشد

به نوشته خبرگزاری اسپوتنیک، دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین گفت، آمریکا به روسیه درباره برنامه هایش برای خارج ساختن نظامیان خود از سوریه اطلاعی نداده و مسکو هنوز مطمئن نیست که چنین اتفاقی رخ داده باشد.

پسکوف عنوان نمود: هیچ کس به ما (در خصوص تصمیم خروج سربازان آمریکایی از سوریه) اطلاعی نداده است. نه ما و نه شما هنوز نمی دانیم که کدام سربازان را و به چه میزانی قرار است از آنجا خارج کنند و مطمئن نیستیم که اصلا آنها خارج شده باشند.

شما می دانید که پیش از این نیز بیانیه های در خصوص خارج ساختن سربازان از نقاط مختلف جهان وجود داشته که بعدا تایید نشدند. به همین دلیل ما به دقت مشغول پیگیری تحولات مربوط به وضعیت سوریه هستیم.

پسکوف شرح داد، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه هنوز با دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا و رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه درباره تحولات جدید سوریه بحث نکرده است.

سخنگوی کرملین در عین حال امروز (سه شنبه) در جریان یک کنفرانس تلفنی با وبلاگ آریا در پاسخ به سوالی درباره صحبتهای جدید ترامپ مبنی بر توسعه تسلیحات پیشرفته جدید از سوی واشنگتن عنوان نمود: روسیه نگران راه افتادن یک رقابت تسلیحاتی با آمریکا است.

وی در ادامه گفت، آمریکا می تواند از نفوذش بر اوکراین استفاده کرده و به حل درگیری میان نیروهای دولتی این کشور با شبه نظامیان جدایی طلب در شرق اوکراین کمک کند.

پسکوف همچنین اظهار کرد، ایده پیوستن آمریکا به مذاکرات فرمت نرماندی برای حل درگیری در اوکراین مورد حمایت طرفها قرار نگرفته است. این مذاکرات شامل روسیه، اوکراین، آلمان و فرانسه است.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "کرملین: مطمئن نیستیم امریکا نیروهایش را از سوریه خارج کرده باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرملین: مطمئن نیستیم امریکا نیروهایش را از سوریه خارج کرده باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید