کره شمالی مذاکرات هسته ای با آمریکا را در سطح کارشناسی متوقف کرد

به گزارش وبلاگ آریا، رئیس تیم مذاکره کننده کره شمالی از توقف مذاکرات هسته ای با آمریکا در سطح کارشناسی اطلاع داد.

کره شمالی مذاکرات هسته ای با آمریکا را در سطح کارشناسی متوقف کرد

به گزارش گروه سیاسی وبلاگ آریا، خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی اطلاع داد که دیپلمات های ارشد کره شمالی گفت وگوهای هسته ای با آمریکایی ها در سطح کارشناسی را متوقف کردند.

کیم میونگ گیل رئیس تیم مذاکره کننده کره شمالی بیان کرد: ما از این موضوع ناامید شده ایم که آمریکا هیچ چیزی را بر روی میز مذاکره قرار نداده است. هم اکنون آمریکا مسئولیت ادامه مذاکرات را بر عهده دارد.

مذاکرات هسته ای میان پیونگ یانگ و واشنگتن از صبح روز شنبه در حومه پایتخت سوئد شروع شده بود. این اولین مذاکرات رسمی دو کشور بعد از ملاقات دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا و کیم جونگ اون رهبر کره شمالی در ماه ژوئن (خرداد) بود. این دو در آن برهه توافق کردند که مذاکرات اتمی که در ویتنام با بن بست روبرو شد را از سرگیرند.

مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا در ارزیابی خود از نشست امروز صبح گفت، مذاکرات اتمی بین مقام های دو کشور برای انتها دادن به بن بست موجود درحالی برگزار می گردد که برای حصول موفقیت باید اقدامات زیادی در این زمینه صورت گیرد.

سفیر کره شمالی در سازمان ملل متحد نیز هفته گذشته هنگام برگزاری مجمع عمومی سازمان ملل به بی فایده بودن مذاکره با آمریکا اذعان کرد.

دور اول مذاکرات هسته ای میان رئیس جمهور آمریکا و رهبر کره شمالی در سال 2018 در سنگاپور برگزار گردید که نتیجه ای در برنداشت. دور دوم مذاکرات نیز در هانوی پایتخت ویتنام برگزار گردید که به شکست ختم شد. ترامپ و کیم بار سوم در منطقه غیرنظامی در مرز دو کره دیدار کردند و از آن به بعد به دلیل عدم پایبندی واشنگتن به تعهداتش در مقابل کره شمالی، هیچ گونه پیشرفتی در روابط دو کشور حاصل نشد است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "کره شمالی مذاکرات هسته ای با آمریکا را در سطح کارشناسی متوقف کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کره شمالی مذاکرات هسته ای با آمریکا را در سطح کارشناسی متوقف کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید