کوشکی: تمایل شدید روحانی برای باقی ماندن در قدرت مانع استعفاست ، جریان اصلاحات دو بار رای مردم را به سمت روحانی سوق داد

به گزارش وبلاگ آریا، عضو هیئت علمی دانشگاه تهران گفت: جریان اصلاحات اشتهای قدرت دارد و به هر شیوه و روشی که بتواند برای رسیدن به آن استفاده می کند.

کوشکی: تمایل شدید روحانی برای باقی ماندن در قدرت مانع استعفاست ، جریان اصلاحات دو بار رای مردم را به سمت روحانی سوق داد

محمدصادق کوشکی عضو هیئت علمی دانشگاه تهران در گفتگو با خبرنگار سیاسی وبلاگ آریا، پیرامون طرح استعفای روحانی توسط برخی اصلاح طلبان، گفت: استعفا می تواند روحانی را تطهیر کند و اگر به فرض استعفا بدهد، هم موجب نجات خود و اصلاح طلبان از پاسخگویی می شود. در صورت استعفا، جایگاه بازنده به قهرمان تبدیل می شود.

وی افزود: جریان اصلاحات دو بار رای مردم را به سمت روحانی سوق داد، می خواهند با طرح این چنین مسائلی از عملکرد خود فرار کنند. استعفای روحانی در این شرایط یعنی شرایط کار فراهم نبوده و مظلوم نمایی در فضای سیاسی کشور است و می توان بهترین پاداش از جانب اصلاحات به روحانی تلقی کرد.

تحلیل گر مسائل سیاسی شرح داد: خوشبختانه آقای روحانی اهل استعفا دادن نیست و تمایل شدیدش برای باقی ماندن در قدرت، باعث می شود استعفا ندهند البته استعفای روحانی فضا را برای عدم پاسخگویی جریان اصلاحات باز می کند، اما اگر به فرض مجلس جدی و قدرتمند در راس امور قرار داشت و رای به عدم کفایت روحانی می داد، این استیضاح خیلی معنی دار بود.

کوشکی درباره اهداف اصلاح طلبان در یازدهمین دوره مجلس، تاکید کرد: جریان اصلاحات به دنبال آن است که بتواند در مجلس آینده جایگاهی برای خود پیدا کند تا برای انتخابات ریاست جمهوری آینده هوادارانش را امیدوار نگه دارد. این تصور که اصلاح طلبان از قدرت کنار کشیدن، کاملاً اشتباه است، جریان اصلاحات اشتهای قدرت دارد و به هر شیوه و روشی که بتواند برای رسیدن به آن استفاده می کند.

وی افزود: جریانات اصولگرا دیدگاه ها و سلیقه های مختلفی دارد و این نشان دهنده تنوع افکار است؛ اگر سلیقه های مختلف در مواقع حساس مثل انتخابات با هم تفاهم کنند و متوجه اهمیت عرصه های انتخاباتی باشند، قطعاً نتایج بسیار بهتری شاهد خواهیم بود. ورود جریان های انقلابی با دو یا سه لیست برای انتخابات، موفقیتی کسب نمی توانند کنند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "کوشکی: تمایل شدید روحانی برای باقی ماندن در قدرت مانع استعفاست ، جریان اصلاحات دو بار رای مردم را به سمت روحانی سوق داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوشکی: تمایل شدید روحانی برای باقی ماندن در قدرت مانع استعفاست ، جریان اصلاحات دو بار رای مردم را به سمت روحانی سوق داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید