گفت وگوی تلفنی پامپئو و عبدالمهدی درباره حملات به پایگاه های آمریکا

به گزارش وبلاگ آریا، وزیر امور خارجه آمریکا با نخست وزیر پیش برد امور عراق در باره حملات راکتی اخیر به پایگاه های آمریکا در عراق گفت وگو کرد.

گفت وگوی تلفنی پامپئو و عبدالمهدی درباره حملات به پایگاه های آمریکا

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ آریا، مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا در مورد تحولات اخیر عراق و حملات راکتی به پایگاه هایی که نظامیان آمریکایی در آن مستقر هستند، با عادل عبدالمهدی، نخست وزیر پیش برد امور عراق گفت وگو کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا امروز سه شنبه (27 اسفند) گفت که پامپئو دیروز دوشنبه در مورد حملات راکتی به پایگاه التاجی گفت وگو کرده و تأکید کرده است که دولت عراق باید از افراد ائتلاف آمریکا حمایت کند.

وزیر امور خارجه آمریکا همچنین از عبدالمهدی خواست گروه های مسلح مسئول حملات اخیر را شناسایی و محاکمه کند. پامپئو گفت که آمریکا هرگز با این حملات و تهدیدات مماشات نخواهد کرد و همه اقدامات لازم برای دفاع از خود را اتخاذ خواهد کرد.

هفته گذشته پایگاه هوایی التاجی واقع در 85 کیلومتری پایتخت عراق دوبار هدف حملات راکتی (کاتیوشا) قرار گرفت که بر اثر آن سه نظامی (دو آمریکایی و یک انگلیس) کشته و شماری نیز زخمی شدند. آمریکا به تلافی این حملات و با متهم کردن نیروهای مقاومت عراق (الحشد الشعبی و گردان های حزب الله)، مواضع آن ها را هدف قرار داد و شماری را شهید و زخمی کرد.

منبع: خبرگزاری فارس

به "گفت وگوی تلفنی پامپئو و عبدالمهدی درباره حملات به پایگاه های آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گفت وگوی تلفنی پامپئو و عبدالمهدی درباره حملات به پایگاه های آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید