3داوطلب آمریکایی آزمایش واکسن کرونا کیستند

به گزارش وبلاگ آریا، هر 3 داوطلب آزمایش واکسن در صنعت فناوری و تحقیقات بهداشتی کار می نمایند. دو تن از آنها صاحب فرزند هستند و هر 3 داوطلب از بیم ابتلا به ویروس کرونا در خانه کار می نمایند.

3داوطلب آمریکایی آزمایش واکسن کرونا کیستند

اولین افرادی که آستین خود را بالا زدند تا واکسن آزمایشی برای کرونا ویروس جدید روی آنها آزمایش گردد، می گویند آنها به این دلیل حاضر به این آزمایش شدند زیرا می خواستند برای مبارزه با این بیماری، اقدامی بیشتر از شستن دست ها و دورکاری از خانه انجام دهند.

به گزارش وبلاگ آریا، خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارشی اختصاصی از 3 داوطلب آمریکایی آزمایش انسانی واکسن ویروس کرونا تهیه نموده است.

در این گزارش آمده:

سه نفر از داوطلبان در این آزمایش روز دوشنبه پس از اولین جلسه تزریق واکسن به آنها در شهر سیاتل (مرکز ایالت واشنگتن در شمال غرب ایالات متحده آمریکا) با آسوشیتدپرس مصاحبه کردند. آنها گفتند که این تزریق دردناک تر از واکسن آنفولانزای معمولی نبود.

دوز واحدی به هر 3 نفر تزریق نشده و بعضی از آنها دوز بیشتری دریافت نموده اند تا نتیجه دوز قوی آزمایش گردد.

آنها طی هفته ها و ماه های آینده از نظر عوارض جانبی آنالیز می شوند و خون آنها مرتب آزمایش می گردد تا تعیین گردد آیا واکسن سیستم ایمنی بدنشان را احیا می نماید یا نه.

داوطلبان گفتند که هدف آنها از حضور در این آزمایش محافظت از خودشان نیست. آنها درک می نمایند که نقش آنها بخش کوچکی از کوشش های 18 ماهه برای به دست آوردن فرمول واکسن و توزیع گسترده آن است.

هر 3 داوطلب آزمایش واکسن در صنعت فناوری و تحقیقات بهداشتی کار می نمایند. دو تن از آنها صاحب فرزند هستند و هر 3 داوطلب از بیم ابتلا به ویروس کرونا در خانه کار می نمایند.

یکی از آنها یک مدیر عملیات 43 ساله در یک شرکت فناوری کوچک، دیگری یک مهندس شبکه 46 ساله در شرکت مایکروسافت و دیگری یک هماهنگ نماینده تحریریه 25 ساله در یک مرکز تحقیقاتی مستقل بهداشت در دانشگاه (ایالتی) واشنگتن است.

جنیفر هالر 43 ساله ، هر روز صبح برای پسر 16 ساله و دختر 13 ساله اش سیب خرد می نماید، هرچند که اکنون فرزندان او خودشان غذای خود را تهیه می نمایند. او در یک روز عادی پیش از عزیمت فرزندانش به مدرسه، خانه را برای رفتن سر کار ترک می کرد.

جنیفر هالر یکی از داوطلبان آزمایش واکسن در خانه خود در سیاتل/عکس: آسوشیتدپرس

با این حال در روز آدینه گذشته، فرماندار دستور تعطیلی کلیه مدارس ایالتی واشنگتن را صادر کرد. بعد از این اعلام تعطیلی شرکت جنیفر هم از او خواسته تا دورکاری کند.

شوهر جنیفر که یک آزمایش نماینده نرم افزار است، هفته گذشته در اقدامی غیرمرتبط با بحران ویروس کرونا از کارش تعدیل شد. با این بیکاری درآمد خانواده حالا نصف شده است.

جنیفر در این باره می گوید: من تصور می کنم که احتمالاً باید او را با بیکاری حدودا 6 ماهه انطباق دهیم.

هالر به عنوان مدیر عملیات در یک شرکت فناوری کوچک کار می نماید. او 3 مارس به وسیله فیس بوک از فراخوان جذب داوطلب برای آزمایش واکسن کرونا آگاه شد. اوپس از خواندن آگهی درخواست خود را بلافاصله ارسال کرد.

دو روز بعد، در حالی که در یک رستوران مکزیکی مشغول صرف غذا بود از یک شماره ناشناس با او تماس دریافتد. پشت خط یکی از اعضای تیم تحقیق واکسن بود که می پرسید آیا جنیفر واقعا می خواهد در این آزمون شرکت کند و اینکه آیا جنیفر 15 دقیقه وقت دارد تا به بعضی از سؤالات پاسخ دهد. جنیفر غذا خوردن را متوقف نموده و اعلام آمادگی کرد.

او درباره انگیزه اش از حضور داوطلبانه در این آزمایش گفت: همه ما احساس درماندگی می کنیم. این یک فرصت شگفت انگیز برای من است که کاری انجام دهم.

جنیفرهالر با فرزندانش در خانه

نیل براونینگ 46 ساله با نامزد و دخترانشان در شهر کوچک بوتل درشمال شهر سیاتل زندگی می نماید. او به عنوان مهندس شبکه در شرکت مایکروسافت کار می نماید، مایکروسافت یکی از اولین شرکتهایی است که کارمندانش را ملزم به دورکاری نموده است.

در یک گردهمایی روز یکشنبه در محله، به دختران براونینگ درباره راهکارهای مقابله با ویروس کرونا به ویژه دست ندادن و فاصله دریافت از هم آموزش می دهند و او در حال تماشای این صحنه است.

براونینگ در این باره گفت: بچه ها نسبتاً سازگار هستند. اگر مجموعه ای از قوانین را به آنها آموزش بدهید، آنها دوست دارند در صورت امکان از آن پیروی نمایند.

تزریق واکسن کرونا به نیل براونینگ داوطلب 46 ساله/ آسوشیتدپرس

براونینگ و نامزدش سه دختر 8 ، 9 تا 11 ساله دارند. براونینگ می گوید دختران او به خاطر داوطلب شدنش برای آزمایش اولین واکسن ویروس کرونا به او افتخار می نمایند.

او معتقد است: هر والدینی می خواهد فرزندانشان به آنها نگاه نمایند... اما او به دخترانش گفته که بیش از حد با دوستانشان درباره اقدام پدرشان لاف نزنند چون افراد داوطلب دیگری هم در این پروژه فعالیت دارند و این کار تنها پدر آنها نیست.

نیل براونینگ به همراه نامزدش

ربکا سیرول 25 ساله، توانست به سختی کار خود را متوقف کند تا در جلسه تزریق نخست در روز دوشنبه شرکت کند، او در حالی که در کلینیک پژوهشگاه برای تزریق واکسن نشسته بود، در حال شرکت در یک کنفرانس تلفنی درباره کارش بود.

او در ماه دسامبر گذشته (3 ماه پیش) از شهر بوستون به سیاتل نقل مکان نموده تا به عنوان هماهنگ نماینده تحریریه یک مؤسسه سنجش و ارزیابی سلامتی فعالیت کند.

او در سیاتل در یک آپارتمان با یک هم خانه زندگی می نماید و زندگی اجتماعی او اخیرا با محدودیت های ناشی از ویروس کرونا محدود شده است. تیم ورزشی فریزبی که او برای فصل بهار به آن پیوسته، تحت تاثیر بحران کرونا دیگر بازی نمی نماید. او گفت: اولین بازی ما لغو شد.

تزریق واکسن کرونا به ربکا سیرول/ آسوشیتدپرس

او مدام می شنود که دوستانش شوخی های وحشتناکی راجع به همه گیری کروناویروس می نمایند و این پاندمی جهانی را با فیلم های آخرالزمانی که تا به امروز دیده اند، قایسه می نمایند. اما سیرول می گوید: من (به آنها) می گویم نه بچه ها، لازم نیست حتما سرنوشت آن فیلم ها در انتظارمان باشد!

او به خاطر اینکه می خواست قدمی مثبت در راه مبارزه با ویروس کرونا بردارد به عنوان داوطلب به پروژه آزمایش واکسن پیوسته است در حالی که توصیه اکید به مردم در این ایاام این است که در خانه بمانند و در واقع هیچ کاری انجام ندهند اما عمل به این توصیه برای کسانی که می خواهند مشارکتی در بهبود اوضاع داشته باشند، کمی سخت است.

بیشتر بخوانید:

اولین تست واکسن کرونا در آمریکا

ابتکار هنک کنگ برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا: دستبند الکترونیک

منبع: عصر ایران

به "3داوطلب آمریکایی آزمایش واکسن کرونا کیستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "3داوطلب آمریکایی آزمایش واکسن کرونا کیستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید