مقالات گردشگری

خبرنگاران کاهش 90 درصدی پروازهای داخلی

تهران- خبرنگاران- سخنگوی سازمان هواپیمایی از ادامه محدودیت های پروازی در مسیرهای اعلام شده تا قطع زنجیره شیوع کرونا خبر داد و گفت: کاهش پروازهای داخلی اکنون به 90 درصد رسیده است.

5 خرداد 1399

بهترین انتخاب های سینمایی که مناسب روزهای قرنطینه اند

ویروس کرونا دنیا را درنوردیده و مردم در بسیاری از کشورهای دنیا مجبور به خانه نشینی و قرارگرفتن در قرنطینه اجباری شده اند تا تب و تاب همه گیری ویروس کاهش یابد. در این شرایط کسالت بار که اخبار مرگ و بیماری می تواند به روحیه ها صدمه بزند سینما پناهگاهی فوق...

3 خرداد 1399

فراوری و انتشار بیش از 1000 محتوا از جاذبه های گردشگری اردبیل در سال 98

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اردبیل از فراوری و انتشار بیش از هزار مورد محتوا برای معرفی جاذبه های گردشگری استان در طی سال گذشته اطلاع داد.

1 خرداد 1399

اعلام پلمب واحدهای غیرمجاز اقامتی در یزد

ایسنا/ براساس گفته های مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یزد، پلمب واحدهای غیرمجاز اقامتی در یزد در روزهای کرونایی صورت گرفت.

24 اردیبهشت 1399

آیین های عید نوروز در شهرهای ایران و عالمی رنگارنگ و دیدنی

رنگ های یک مداد رنگی را در کنار هم تماشا نموده ای؟ کودک که بودم، رنگ ها را به ترتیب در کنار هم می چیدم، همان ترتیبی که برروی جعبه اش می دیدم. رنگ ها را در کنار هم می خواستم تا به دنیای کوچکم نظم دهم و از این کار ذوق زده می شدم و راضی. بزرگتر که شدم، کم کم اهمیت...

19 اردیبهشت 1399

2 رشته صنایع دستی در خراسان شمالی استانداردسازی شد

سرپرست معاونت صنایع دستی خراسان شمالی گفت: کلاه کرکی و ابریشم بافی از صنایع دستی ارزشمند استان، در سال 98 استانداردسازی شدند.

14 اردیبهشت 1399

اپیدمی کرونا چگونه خاتمه خواهد یافت؟

سناریوهای متفاوتی را برای پایان اپیدمی یا همه گیری ویروس جدید کرونا ممکن به نظر می رسند.

9 اردیبهشت 1399

جنگل ابر و شهر پلکانی مجن پوشش تلفن همراه ندارند

خبرنگاران/سمنان فرماندار شاهرود خواهان بهبود پوشش تلفن همراه در مناطق گردشگری این شهرستان و از جمله جنگل ابر شد و با اشاره به ترسیع در خدمات ارتباطی در دولت دکتر روحانی، گفت: 31 روستا از 49 روستای بهره مند از اینترنت پرسرعت شاهرود در دولت تدبیر و امید از...

29 فروردین 1399

تبریـز؛ شهر بدون گدا

جام جم نوشت: در این میان شهر بدون گدا، موردی است که شاید برای کسانی که تبریز را از نزدیک ندیده باشند، کمی عجیب به نظر برسد. اما تنها یک روز اقامت و گشت و گذار در این شهر می تواند این موضوع را ثابت کند. به طوری که براساس آمارها و نظرسنجی های ارائه شده در سایت...

28 فروردین 1399

خسارت های 1000 میلیاردی حوادث رانندگی در فارس

خبرنگاران/فارس راه های دسترسی، یکی از مهم ترین زیرساخت ها در هر کشوری برای حرکت در راستا توسعه در ابعاد مختلف مالی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی به شمار می رود. موضوعی که چالش عمده بعضی استان ها مانند فارس است.

13 فروردین 1399

وزرای دفاع ترکیه و آمریکا بر برداشتن گام قاطعانه در ادلب تاکید کردند

وزرای دفاع ترکیه و آمریکا ضمن گفت وگو درباره تحولات اخیر در ادلب، بر لزوم برداشتن گام های قاطعانه تر از جانب واشنگتن و ناتو تاکید کردند.

11 فروردین 1399

مینی بوس های ساخت داخل در راه خطوط اتوبوسرانی

ترفع از ایجاد 9 خط ویژه مینی بوس در پایتخت تا انتهای سال جاری خبر داد.

8 فروردین 1399

واکنش رئیس جمهور اوکراین به فایل صوتی مرتبط با سقوط هواپیما در تهران

رئیس جمهور اوکراین با تائید صحت فایل صوتی منتشر شده در رابطه با سانحه هواپیمای اوکراینی گفت: این فایل صوتی نشان می دهد که ایران از همان ابتدا و از همان لحظه اول آگاه بوده که هواپیما هدف قرار گرفته است.

2 فروردین 1399

ترمه تراول؛ ایران را از نگاهی دیگر ببینید

خبرنگاران/فارس ترمه تراول از استارتاپ های ایرانی با حوزه فعالیت بین المللی محسوب می گردد که در زمینه مدیریت تورهای گردشگری ایران فعالیت می نماید. این استارتاپ کار خود را از سال 1398 آغاز کرد. گروه ترمه تراول، ساختن تجربه ای جدید از سفر به ایران را به عنوان...

9 اسفند 1398

لذت غذا خوردن در رستورانی که در دل غار پنهان است

مکان خارق العاده ای که تصمیم داریم در این مطلب به شما معرفی کنیم، رستوران گاتو تایلند است، رستورانی که در یک منطقه بکر و بی نظیر قرار گرفته است. شاید تعجب کنید، اما این رستوران در جایی واقع شده که در یک سمتش غار و در سمت دیگر آن ساحل دریا هست. شما می توانید...

5 اسفند 1398

روکش های نانویی آنتی باکتریال و ضدحریق ویژه جایگاه هواپیما فراوری شد

یکی از شرکت های فراوریکننده پارچه های مخصوص روکش جایگاه هواپیما، با استفاده از فناوری نانو روکش آنتی باکتریال فراوری نموده و نمونه اولیه آن را نیز به شرکت ایران ایر داده است.

30 بهمن 1398

بازدید 3 وزیر مالی از تالاب میانکاله

سه وزیر مالی کابینه دولت دوازدهم روز پنج شنبه از تالاب بین المللی میانکاله در مازندران دیدن کردند.

26 بهمن 1398

صدابردار و آهنگساز اتریشی: هنرجویان ایرانی شگفت انگیز هستند

اریک اشپیتزر مارلین که سابقه همکاری با ورنر هرتسوگ فیلمساز مطرح آلمانی را دارد معتقد است یک داستان خوب را حتی می توان با دوربین سوپر هشت تصویربرداری و صدای آن را هم با دستگاه کاست ضبط کرد.

13 بهمن 1398

افسوس که در نیمه راه دانشگاه فردوسی و علوم پزشکی مشهد را جدا کردند

رئیس دانشگاه فردوسی مشهد گفت: تاکنون اقدامات بسیار خوبی در دانشگاه های فردوسی و علوم پزشکی مشهد صورت گرفته و افسوس که در نیمه راه این دو دانشگاه را جدا کردند.

1 بهمن 1398

جزئیات واگذاری 33 بنای تاریخی اعلام شد

صندوق احیاء و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی، 33 بنای تاریخی را در 16 استان به منظور احیاء، مرمت و بهره برداری مدت مشخص به مزایده گذاشت.

28 دی 1398
تعداد: (128)