آمادگی فناوری نانو برای ورود به عرصه ورزش کشور

به گزارش وبلاگ آریا، دبیر ستاد ویژه توسعه فناوری نانو در نشستی با بعضی مسئولان ورزشی از توان و آمادگی این ستاد برای یاری به برطرف چالش های حوزه ورزش کشورمان اطلاع داد.

آمادگی فناوری نانو برای ورود به عرصه ورزش کشور

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران ، سعید سرکار در نشستی که با هدف توسعه فناو ری های نوین در حوزه ورزش و با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت ورزش و جوانان، رئیس کمیته ملی المپیک و رئیس فدراسیون فوتبال برگزار گردید، اضافه کرد: ستاد نانو پتانسیل برطرف چالش های عرصه ورزش را داراست.

وی با برشمردن بعضی فناوری های حوزه نانو که قابلیت ورود به عرصه ورزش را دارند، گفت: در صورتی که چالش های این حوزه از سوی وزارت ورزش و جوانان برای ستاد نانو تعریف گردد، ما به تیم های فناور ماموریت خواهیم داد تا به برطرف این چالش ها یاری نمایند.

سرکار در عین حال اظهار کرد: از فدراسیون ها و ورزشکاران ایرانی انتظار داریم تا محصولات نانویی کشورمان را در رویدادهای بین المللی معرفی نمایند تا بازار این محصولات در خارج از ایران نیز گسترش بیشتری پیدا کند.

وی ادامه داد: در صورتی که یک ورزشکار ویلچر سبک ایرانی معرفی کند، تاثیر این معرفی در ذهن مخاطب بسیار ماندگار خواهد بود، ورزش می تواند منشاء صادرات محصولات نانویی باشد و ما مطمئن هستیم که فناوری نانو می تواند در عرصه ورزش تحول ایجاد کند.

مشاور معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری نیز در این نشست به اهمیت توسعه فناوری های نوین در عرصه ورزش پرداخت و ورود نوآوری و فناوری به عرصه وزارت ورزش را یک ضرورت خواند.

حمیدرضا امیری نیا در ادامه ضمن ارائه سه پیشنهاد برای همکاری مشترک میان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با وزارت ورزش گفت: ما محصولات آماده ای را برای استفاده در حوزه ورزش داریم که می تواند پاسخ گوی احتیاج این حوزه باشد.

وی ادامه داد: معاونت علمی ریاست جمهوری آمادگی خود را برای برطرف چالش های عرصه ورزش اعلام می نماید، برای این کار باید مسئولان حوزه ورزش چالش ها و مسائل خود را به صورت مسئله تعریف نموده تا معاونت علمی با یاری زیرساخت های موجود به این چالش های پاسخ دهد.

امیری نیا گفت: محصولاتی داریم که به صورت پایلوت و نمونه اولیه ساخته شده و احتیاج به تجاری سازی دارد که برای یاری به تجاری سازی احتیاجمند حمایت اقتصادی هستیم.

وی گفت: معاونت علمی و فناوری پیشنهاد تشکیل صندوقی برای مشارکت وزارت ورزش را آماده نموده است تا با استفاده از حمایت های اقتصادی این صندوق بتوان دستاوردهای تازه ای در عرصه ورزش ارائه کرد.

ژاله فرامرزیان معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت ورزش و جوانان نیز در این نشست، یکی از دغدغه های وزارت ورزش را بحث اشتغال مطرح کرد.

وی با اشاره به اقدامات معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت ورزش و جوانان در شناسایی استارت آپ ها و شرکت های فناور در حوزه ورزش توضیح داد: پشتیبانی از این شرکت های با اعطای وام های کم بهره شروع شده است.

فرامرزیان ادامه داد: با این کار در کوشش هستیم از محصولات فراوری داخل حمایت کنیم، ضمن اینکه همکاری مشترک با معاونت علمی و فناوری می تواند به تداوم حمایت از فراوریات داخلی یاری شایانی کند.

سید رضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک نیز در این نشست ضمن تاکید بر وجود پتانسیل های موجود در حوزه ورزش برای همکاری با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اعلام آمادگی کرد.

بر اساس این گزارش، حاضران این نشست در ادامه از نمایشگاه دائمی محصولات نانویی در ستاد ویژه توسعه فناوری نانو بازدید کردند.

منبع: اقتصاد ایران

به "آمادگی فناوری نانو برای ورود به عرصه ورزش کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمادگی فناوری نانو برای ورود به عرصه ورزش کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید