رزمایش دریایی آمریکا با ترکیه با وجود تنش بابت خرید اس-400

به گزارش وبلاگ آریا، در حالی که آمریکا با ترکیه بابت خرید تجهیزات نظامی ساخت روسیه در شرایط تنش به سر می برد، نیروی دریایی ایالات متحده از انجام رزمایش مشترک با ترکیه در دریای سیاه اطلاع داد.

رزمایش دریایی آمریکا با ترکیه با وجود تنش بابت خرید اس-400

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ آریا، نیروی دریایی آمریکا از انجام رزمایش مشترک با ترکیه در دریای سیاه اطلاع داد.

به نوشته خبرگزاری شینهوا نیروی دریایی آمریکا روز دوشنبه خاطرنشان کرد که ناوشکن یو. اس. اس. راس روز دوشنبه رزمایش مشترکی را با کشتی ها و هواپیماهای نظامی ترکیه در دریای سیاه انجام داد.

در این بیانیه اشاره شده که نیروی دریایی آمریکا به طور معمول با متحدان و شرکای خود در دریای سیاه تمرین های نظامی انجام می دهد تا ثبات تردد دریایی منطقه و آمادگی مشترک رزمی افزایش یابد.

تصویری از رزمایش جدید آمریکا با ترکیه

بر اساس این گزارش، وزرای خارجه ناتو اوایل ماه جاری در واشنگتن در خصوص انجام اقدام هایی برای مواجهه با روسیه در دریای سیاه توافق کردند. در همین رابطه پنج کشتی جنگی ناتو در رزمایش سپر دریای 2019 در دریای سیاه که اواسط آوریل (فروردین) به خاتمه رسید ،شرکت کردند.ناوگان دریای سیاه روسیه نیز در واکنش به این اقدام یک سری تمرین های نظامی انجام داد.

آلکساندر گروشکو معاون وزیر امور خارجه روسیه پیشتر گفته بود که ناتو در روابط خود با روسیه با خیلی فاصله گرفته است.

ترکیه اسفند گذشته در شهر ازمیر و در نشستی به منظور ایجاد هماهنگی، میزبان فرماندهان ناتو بود. این کشور پیشتر نیزمتعهد شده بود که ماموریت های بیشتری را در قالب ناتو صورت دهد. رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه در همین زمینه وعده داده بود تا کشورش در ماموریت های آینده ناتو نقش پررنگ تری داشته باشد.

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری فارس

به "رزمایش دریایی آمریکا با ترکیه با وجود تنش بابت خرید اس-400" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رزمایش دریایی آمریکا با ترکیه با وجود تنش بابت خرید اس-400"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید