سرپرست آژانس اتمی: ایران همکاری با آژانس را بهبود داده است

به گزارش وبلاگ آریا، مدیرکل موقت آژانس بین المللی انرژی اتمی خاطرنشان کرد ایران همکاری با بازرسان این سازمان را افزایش داده است.

سرپرست آژانس اتمی: ایران همکاری با آژانس را بهبود داده است

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ آریا، کورنل فروتا سرپرست آژانس بین المللی انرژی اتمی امروز (آدینه) گفت جمهوری اسلامی ایران همکاری ها با بازرسان این سازمان را بهبود داده است.

فروتا در گزارشی درباره روند بازرسی از مکانی در تهران که ذرات رادیواکتیو در آن یافت شده، به وبلاگ آریا گفت: بعضی تعاملات صورت گرفته و هم اکنون نیز در حال رخ دادن است.

به نوشته خبرگزاری رویترز دیپلمات های آژانس که خواستند نامشان فاش نشود، می گویند ایران پیشتر در روند فعالیت بازرسان آژانس که ذرات اورانیوم را در مکان اعلام نشده ای در تهران پیدا نموده بودند، اخلال ایجاد نموده است.

مدیرکل موقت آژانس اتمی بدون بیان جزئیات بیشتری از تعاملات ایران با این سازمان، اضافه نمود: این یک فرایند در حال اجرا است... من نمی توانم درباره نحوه انتها یافتن آن، از پیش قضاوت کنم. این تعامل هم بدان معنی نیست که مسائل به صورت کامل مرتفع شده اند، اما گامی در جهت درست است.

فروتا پیشتر هم با بیان اینکه راستی آزمایی اجرای تعهدات ایران ذیل برجام ادامه دارد، گفت ایران باید با این نهاد همکاری کامل و به هنگام داشته باشد. (جزئیات بیشتر)

جمهوری اسلامی ایران اردیبهشت ماه سال جاری در سالگرد خروج یکجانبه آمریکا از توافق هسته ای، گفت که تا زمان اجرایی شدن وعده اروپا برای جبران آثار منفی ناشی از اقدام واشنگتن، به مرور تعهد خود به این توافق را کاهش می دهد. تهران تاکنون ظرف سه گام، تعهد به سقف ذخایر اورانیوم و آب سنگین، محدودیت خلوص اورانیوم و محدودیت های مربوط به فعالیت های تحقیق و توسعه را به حال تعلیق درآورده است.

منبع: خبرگزاری فارس

به "سرپرست آژانس اتمی: ایران همکاری با آژانس را بهبود داده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرپرست آژانس اتمی: ایران همکاری با آژانس را بهبود داده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید