سلامتی و پزشکی

اختصاص سبد میوه رایگان برای بچه ها در میادین میوه و تره بار

میادین میوه و تره بار منتخب شهر تهران به مناسبت روز جهانی کودک نسبت به برگزاری برنامه های مختلفی از جمله اختصاص میوه رایگان برای بچه ها در سبدهایی که به این منظور اختصاص یافته است، اقدام کردند.

23 آبان 1398

فیلم رد خون در دانشگاه علوم پزشکی اهواز اکران می شود

فیلم سینمایی رد خون امروز، 15 مهرماه در دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز اکران می شود.

23 آبان 1398

گرسنگی و محاصره ابزار آل سعود علیه ملت یمن شده اند

وزارت حقوق بشر یمن توقیف کشتی های نفت را جنایت جنگی دانست و گفت که ائتلاف سعودی از محاصره به عنوان ابزار جنگ بهره می برد.

22 آبان 1398

راه اندازی مقطع دکتری رشته مهندسی بافت در دانشگاه علوم پزشکی مشهد

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: با اعلام نهایی شورای گسترش دانشگاه های علوم پزشکی و ابلاغ وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، راه اندازی رشته دکترای تخصصی مهندسی بافت در دانشگاه علوم پزشکی مشهد تایید شد.

21 آبان 1398

واکنش عجیب سفارت آمریکا به خبر بیماری باغچلی

سفارت آمریکا در ترکیه٬ یک پیغام تویتری را لایک کرد که در آن٬ احتمال مرگ زودهنگام دولت باغچلی رهبر حزب حرکت ملی٬ مطرح شده بود.

20 آبان 1398

وزیر بهداشت خواهان اعاده حیثیت نیروی بهداشتی بازداشت شده در یکی از روستا های چهارمحال و بختیاری شد

وزیر بهداشت در نامه ای به وزیر دادگستری، خواهان رسیدگی به موضوع ورود بعضی مقامات قضایی استان چهارمحال و بختیاری به موضوع آلودگی تعدادی از اهالی یک روستا در این استان به ویروس HIV و اعاده حیثیت بهورز سختکوش این روستا شد.

17 آبان 1398

مهارت هایی که بعد از 24 سالگی باید بیاموزید

روزنامه شهروند: سن 24 سالگی، سنی است که شما باید بیش از همواره به خود اهمیت دهید. شما از دانشگاه فارغ التحصیل شده اید، دوستان زیادی پیدا نموده اید و درحال تجربه دنیای اطرافتان هستید. اما این سن از آن جهت اهمیت دارد که شما دنیای نوجوانی خود را پشت سر گذاشته...

16 آبان 1398

قیمت دارو اصلاح می گردد ، گام اول وزارت بهداشت برای درمان اقتصاد دارو

رئیس سازمان غذا و دارو با اشاره به لزوم داشتن نگاهی واقع بینانه به قیمت گذاری داروها، گفت: قیمت گذاری ها به نحوی اصلاح می گردد تا بتوانیم از تولیدکننده در عرصه مالی حمایت نموده و در عین حال ارزبری را هم کاهش دهیم.

14 آبان 1398

تمکین تنها 19 درصد از پزشکان به نصب دستگاه کارت خوان

مدیرکل دفتر بازرسی ویژه، مبارزه با پولشویی و فرار مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور گفت: واقیعت این است که از تعداد پزشکان مشمول تنها 19 درصد به اجرای قانون تمکین کرده اند.

30 مهر 1398

عفونت های ویروسی بچه ها را جدی بگیرید!

ام اس یا تصلب بافت چندگانه که با نام اختصاری ام اس یا MS شناخته می گردد، یک بیماری التهابی است که در آن غلاف های میلین سلول های عصبی در مغز و نخاع آسیب می بینند. این آسیب دیدگی می تواند در توانایی بخش هایی از سیستم عصبی که مسئول ارتباط هستند، اختلال ایجاد...

4 مهر 1398

آغاز کار مدیرعامل جدید پرسپولیس با یک جلسه، انصاری فرد با سرپرست سازمان ورزش شهرداری دیدار کرد

محمدحسن انصاری فرد با حضور در سازمان ورزش شهرداری تهران با سرپرست این سازمان دیدار و گفت وگو کرد.

2 مهر 1398

مجوز بهره برداری اقامتگاه های بوم گردی غیرفعال کرمان لغو می شود

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان از لغو مجوز بهره برداری اقامتگاه های بوم گردی غیرفعال در این استان خبر داد.

30 شهریور 1398

آن چه در سفر باید بدانیم

آیا می دانستید که علی رغم داشتن بیمه مسافرتی ممکن است نتوانید خسارت خود را بگیرید؟ قبل از سفر افراد شور و هیجان دارند و کم تر به فکر رویداد های ناگوار می افتند به همین خاطر هم به دنبال خرید بیمه مسافرتی نیستند. در این مطلب با خبرنگاران همراه شوید تا ببینیم...

28 شهریور 1398

مرگ عامل فرار دیپلمات های آمریکایی از ایران

آنتونیو جوزف (تونی) مندز، مامور سابق سازمان مرکزی اطلاعات آمریکا - سیا - که عملیات نجات 6 دیپلمات آمریکایی از تهران را برنامه ریزی و اجرا کرد در سن 78 سالگی درگذشته است. مندز در سال های اخیر به بیماری پارکینسون مبتلا بود و با خودکشی کمکی جان داد.

25 شهریور 1398

قوانین حمل بار مجاز هواپیما &ndash چه وسایلی را با خود به هواپیما ببرم؟

چه وسایلی جزو بار مجاز هواپیما هستند؟هر بار که با هواپیما سفر می کنید و به محض ورود به فرودگاه، این استرس را خواهید داشت که ماموران فرودگاه به خاطر حمل وسایل ممنوعه در هواپیما جلوی شما را بگیرند. بنابراین باید از قبل نسبت به قوانین حمل بار مجاز هواپیما...

22 شهریور 1398

خروج جدایی طلبان از عدن؛ پیش احتیاج تبادل نظر با دولت مستعفی یمن

به گزارش خبرنگاران به نقل از الجزیره، یک مقام بلندپایه دولت مستعفی یمن گفت که جدایی طلبان تحت حمایت امارات متحده عربی پیش از هرگونه مصاحبه با دولت مستعفی یمن باید از مناطق تحت تصرف خود در جنوب شهر بندری عدن خارج شوند.

20 شهریور 1398

پیلاتس چه تاثیری بر کمردرد مزمن دارد؟

نتایج یک پژوهش نشان می دهد پیلاتس می تواند کمردرد مزمن غیراختصاصی را کاهش دهد.

19 شهریور 1398

درگیری دوباره میان کارگران محلی و خارجی در قزاقستان

کارگران محلی و خارجی در شهر قراغندی قزاقستان بار دیگر با هم درگیر شدند.

18 شهریور 1398

سالن شمشیربازی نداریم

زهرا کریمی - خبرنگار: شمشیرباز جوان منطقه 3 در رشته اسلحه سابر عنوان های جهانی و آسیایی خوبی را کسب کرده است.

11 شهریور 1398

رونمایی از استخوان مصنوعی، ساخت پرینتر 3 بعدی برای ترمیم استخوان

به گزارش خبرنگاران، دکتر محمد آقاجانی امروز در نشست خبری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: در فراوری استخوان مصنوعی توسط محققان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دو اتفاق مهم اتفاق افتاده است.

10 شهریور 1398
تعداد: (52)